Panzerfaust jest zlotem ASG o niesmowitym klimacie stworzonym przez J.S.P. Sfora ze Szczecina. Panzerfaust łączy w sobie manewry 30 osobowmi plutonami zarządzanymi przez sztab złożony z ochotników spośród graczy oraz zadaniach fabularnych. Moderacja orgów opiera się na pilnowaniu ram czasowych zadań. W PF VI nowością będzie utworzenie dwóch 10/15 osobowych oddziałów specjalnych, które będą zajmować się zdecydowanie bardziej ważnymi z taktycznego punktu widzenia zadaniami niż walka. Zasady respów oraz medyków również zostaną zmienione i zdecydowanie będą innowacyjne, zmienią podejście sztabów do lokowania i używania dostepnych sił.

Co takiego wyróżniało ten zlot i sprawiało, że był takim hitem i przeszedł do klasyki wśród wielu graczy ASG? Zlot rozwijał się fabularnie, a osiągnięcia graczy przechodziły na rok następny. Jeśli się nie udało wykonać zadania to była szansa w następnym roku, aby to osiągnąć.
Obie drużyny mogły pokrzyżować plany drugich i przejąć ich zadanie i technologie. 
Zlot trwał cały rok i nawet kilka lat później w mentalności uczestników dzięki atmosferze tworzonej przez samych graczy. Warto tu wspomnieć o gazetkach "szykanujących" i wyśmiewających opozycyjną frakcję. Również kiedy wchodziło się na zlot w innym województwie z naszywką zlotu PF słychać było szepty: „Ty on jest z Angryku/Calmlandii.” Również otoczka samego zlotu: Liga HeavyShit (rugby z oponą), czy NapoleonFaust przeszły do legendy, a filmy z nich do tej pory można odnaleźć na youtube.
Wisienką na torcie było integrowanie się w "Barze u Bolca".
Klimat zlotu zapisał się bardzo mocno i przetrwał w wielu sercach.

Tak wyglądał zlot Panzerfaust w wielkim skrócie. Teraz wojna trwa nadal, lecz minął już dłuższy czas. 
Jakie są mocne strony wznowienia PF?
Tworzony jest na prawach autorskich SFORY i czerpie z poprzednich edycji, co daje możliwość kontynuuacji fabuły i dotychczasowe osiągnięcia stron nie zostaną zapomniane.
Utrzymanie klimatu i wskrzeszenie "animozji" między graczami obu frakcji.
Innowacyjne respy oraz rejestracja graczy pozwoli na pozlotowe rozliczenie strat żołnierzy w dokładnych liczbach.
Nowe niespodzianki podczas rozgrywki i proste zasady.
Ciekawa otoczka before i after.
Pomysły graczy będą brane pod uwagę.

      

Panzerfaust.pl 2020